Çin'den Maldivlere destek

2018-02-09 19:45:02

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang Beijing'de bugün yaptığı açıklamada, Maldivler hükümetinin ilgili taraflarla anlaşmazlıkları diyalog ve istişare yoluyla çözmesini, böylece ülkenin bağımsızlığı, egemenliği, yasal çıkarlarını korumasını desteklediklerini belirtti.

Geng Shuang açıklamasında, Maldivler'deki gelişmeleri yakından izleyen Çin'in, Maldivler hükümeti ve halkının önündeki sorunları uygun şekilde çözme becerisine sahip olduğu yönündeki inancını dile getirdi. Geng Shuang, Çin'in Maldivler hükümetinin ilgili taraflarla anlaşmazlıkları diyalog ve istişare yoluyla çözmesini, böylece ülkenin bağımsızlığı, egemenliği, yasal çıkarlarını korumasını desteklediğini belirtti.

Hindistan askeri kaynaklar, Hindistan ordusuna bağlı özel tim birliklerinin Maldivler'de düzenin yeniden sağlanması için her zaman bu ülkeye girmeye hazır olduklarını bildirdi.

Geng Shuang konuyla ilgili olarak, Maldivler'de meydana gelen son olayların ülkenin içişleri olduğuna işaret ederek, uluslararası toplumun Maldivler'in egemenlik haklarına saygı temelinde bu ülkede istikrarın ve gelişmenin hızlandırılması için yapıcı rol oynaması gerektiğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor