Çin: Küresel terörizmle mücadelede fikir birlikleri artırılmalı

2018-02-09 18:09:07 CRI

Çin'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Wu Haitao, dün Güvenlik Konseyi'nin terör tehdidi, uluslararası barış ve güvenlik konulu kamuya açık toplantısında yaptığı konuşmada, tüm dünya ülkelerinin küresel terörizmle mücadelede fikir birliklerini birleştirerek terörizmin yeşerdiği ortamları birlikte ortadan kaldırmaları çağrısında bulundu.

Terörizmin tüm insanlığı tehdit ettiğine işaret eden Wu Haitao, uluslararası toplumun terörizme kararlıkla darbe indirmesi gerektiğini belirtti. Wu, uluslararası terörle mücadelede ülkelerin egemenliği ve sorumluluklarına saygı gösterilmesi, bu mücadelenin BM Tüzüğü'nde belirlenen ilkelere uyması, böylece BM ve özellikle Güvenlik Konseyi'nin ana rolünün yeterince uygulanması gerektiğini savundu.

Çin'in terörle mücadeledeki küresel işbirliğine aktif şekilde katılmaya devam edeceğini ifade eden Wu Haitao, gelişmekte olan ülkelerde terörle mücadeleye yardımlar sağlamaya çalışacaklarını kaydetti. Wu, Çin'in çeşitli ülkelerle birlikte terör ve şiddet olayları tehditlerine müdahale ederek dünyanın barışı ve huzurunu korumaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor