Xi'nin özel elçisi, Güney Kore Cumhurbaşkanı ile görüştü

2018-02-08 20:29:25

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in özel elçisi ve Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi Han Zheng bugün Güney Kore Cumhurbaşkanlık Sarayı olan Mavi Çinili Köşk'te Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile bir araya geldi.

Han Zheng görüşmede yaptığı konuşmada, Çin'in Güney Kore ile el ele vererek, iki devletin cumhurbaşkanlarının gösterdiği yönde karşılıklı saygı ve destek temelinde çeşitli düzeydeki temasları kurmaya, işbirliğini pekiştirmeye, hassas konulara rasyonel şekilde yaklaşmaya, karşılıklı anlayışı güçlendirmeye, böylece ikili ilişkileri yeni düzeye taşımaya hazır olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Moon Jae-in görüşmede yaptığı konuşmada, Çin ve Güney Kore'nin önemli iki komşu ve işbirliği ortağı olduğuna işaret ederek, Kore Cumhuriyeti'nin Çin ile bölgesel ve küresel konularda koordinasyonu güçlendireceğini belirtti. Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları vesilesiyle başlatılan Güne Kore-Kuzey Kore diyalogunun sürdürülmesine, Kore Yarımadası nükleer sorununun barışçı yollarla çözülmesine ve bölgede istikrarın korunmasına destek sağlayacağını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor