Çin'den ABD'ye ticari uzlaşı çağrısı

2018-02-08 18:44:56 CRI

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng yaptığı açıklamada, bir ülkedeki sanayi için nihai koruma kalkanı olan ticari yardım önlemlerinin ticari korumacılığın bir aracı olmadığını, ABD'nin yardım önlemlerini kullanmada temkinli davranarak, iki ülke arasındaki ticari çelişkiyi büyük dalgaya dönüştürmemesi gerektiğini söyledi.

ABD, yılbaşından bu yana geçen süre içinde öncelikle güneş enerjisi ürünleriyle kuru temizleme makinelerinin ithalatına kısıtlama getirdi. Ardından ABD işletmeleri, Çin menşeli paket lastiği ve yakıt pompası firmalarına yönelik ticari yardım soruşturması başvurusunda bulundu.

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bir ülkenin ticari yardım önlemini temkinli bir tavırla kullanması, bu tedbirin kötüye kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Gao Fen, ABD ile el ele vererek ticaret ve ekonomi alanlarındaki anlaşmazlıkları kontrol altına almaya, işbirliğini artırmaya, böylece ticari anlaşmazlığı büyümeden çözüme kavuşturmaya ve iki ülke arasındaki işbirliğine dinamizm katmaya hazır olduklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor