Xi Jinping ve Putin'den Çin-Rusya Yerel İşbirliği Yılı'na kutlama mesajları

2018-02-07 19:42:30 CRI

Çin-Rusya Yerel İşbirliği ve İletişim Yılı açılış töreni, Çin'in kuzeydoğusundaki Harbin kentinde yapıldı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, açılış törenine ayrı ayrı kutlama mesajları gönderdi.

Çin ve Rusya'nın iyi dost olduğuna işaret eden Xi Jinping, gönderdiği kutlama mesajında, Çin-Rusya Yerel İşbirliği ve İletişim Yılı etkinliğinin yerel işbirliği ve ikili işbirliğinin potansiyelini ortaya çıkaracağını belirtti. Daha fazla yerel işletme ve halkın Çin-Rusya dostluk işbirliğine katılmasının önemine değinen Xi, söz konusu etkinliğin Çin-Rusya ilişkilerinin devamlı, sağlıklı ve istikrarlı gelişimine güç katacağını kaydetti.

Putin, Çin-Rusya Yerel işbirliği ve İletişim Yılı kapsamında yerel işbirliklerinin dev potansiyelinin gerçekleşeceği inancını dile getirdi.

Putin, kutlama mesajında, iki tarafın Çin-Rusya Yerel İşbirliği ve İletişim Yılı çerçevesinde yatırım tanıtımı, ticaret, sanayi ve tarım fuarı, seminer ve sanat festivali dahil yüzü aşkın program düzenleyeceğini ifade etti.

Putin'in mesajına göre, iki ülkenin yerel yönetim temsilcileri ayrıca Saint Petersburg Ekonomi Forumu, Doğu Ekonomi Forumu ve Rusya-Çin Fuarı çerçevesinde aktif bir şekilde temaslarda bulunacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor