Wang Yang: Turizmde kaliteli gelişmeye önem verilecek

2018-02-01 09:47:03

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Çin Başbakan Yardımcısı Wang Yang, dün Beijing'de ulusal turizm toplantısını yönetti.

Wang Yang toplantıda yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde alınan kararlar ve Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesi rehberliğinde turizmde kaliteli gelişmenin yoğunlaştırılacağını, böylece turizmin milli ekonomide stratejik bir dayanak noktası olarak etkin şekilde hayata geçirileceğini kaydetti.

Wang Yang konuşmasında, 2017 yılında Çin vatandaşlarının turistik gezi ortalamasının 3,7'yi bulduğunu ve Çin'in yurtdışına gezi yapan nüfus açısından dünya birinciliğini koruduğunu belirtti. Turizmin milli ekonomi ve istihdama yaptığı katkı payının yüzde 10'u aştığına dikkat çeken Wang Yang, turizmin milli ekonomideki stratejik rolünün daha da pekiştirildiğini söyledi.

Wang Yang, önümüzdeki günlerde turizmde inovasyona dayalı gelişmeye öncelik verileceğini ifade ederek, gelişme koordinasyonunun sağlamlaştırılması, umumi tuvalet devriminin hızlandırılması, turizm piyasasının daha sağlıklı hale getirilmesi ve küresel turizm işbirliğinin yoğunlaştırılması gerektiğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor