Çin heyeti 19. Ulusal Kongre'yi İngiltere'de anlattı

2018-01-31 10:18:04 CRI

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Daimi Bakan Yardımcısı ve ÇKP Merkez Politikalar Araştırma Ofisi Başkan Yardımcısı Wang Xiaohui'nin liderliğindeki heyet, 27-30 Ocak günlerinde İngiltere'yi ziyaret ederek, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'ni çeşitli çevrelerden temsilcilere anlattı.

Wang Xiaohui, İngiltere Parlamentosu'nun avam kamarası başkan vekili Lindsay Hoyle ve muhafazakar parti liderleriyle ayrı ayrı görüşerek, İngiltere-Çin Derneği ve 48 Grup Kulübü gibi örgütlerin organize ettiği 19. Ulusal Kongresi odaklı seminerlere ve diyalog toplantılarına katıldı.

Wang, ayrıca İngiltere'nin akademik, ticaret, eğitim ve basın gibi çevrelerden şahsiyetlerle bir araya gelerek 19. Ulusal Kongresi'nin düşüncelerini ve edinilen sonuçlarını tanıttı. Wang, aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesini anlatarak Çin'in iç ve dış politikaları hakkında detaylı bilgi verdi.

19. Ulusal Kongre'yi ve Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesini yüksek takdirle değerlendiren İngiltere tarafı, Çin'le çeşitli alanlardaki temas ve işbirliğini derinleştirerek yeni dönemde İngiltere-Çin ilişkilerini sürekli bir şekilde ilerletme arzusunu belirtti.
Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor