Çin'de güvenli üretimin genel durumu iyi

2018-01-29 14:44:47

Çin Devlet Güvenli Üretim Denetimi ve Yönetimi Genel Müdürü Wang Yupu, 2017 yılında Çin'deki güvenli üretimin genel durumunun iyi olduğuna işaret ederek, bu konuda meydana gelen ağır iş kazası sayısının giderek azaldığını bildirdi.

Wang Yupu bugün Ulusal Güvenli Üretim Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 2017 yılında Çin genelinde üretim güvenliği alanında meydana gelen iş kazası sayısının 53 bine, bu olaylarda ölü sayısının ise 38 bine ulaştığını, son verilerin 2016 yılına göre yüzde 10 oranında azaldığını söyledi.

Wang Yupu'nun verdiği bilgilere göre, üretim güvenliğinde meydana gelen büyük ağır iş kazası sayısı ve yol açtığı ölüm vakaları sırayla 2016 yılına göre yüzde 20 ve yüzde 40 oranında azaldı.

Wang Yupu, madencilik, havai fişek, sanayi, ticaret, tarım araçları üretimi, balıkçılık ile karayolu, demiryolu, su ve hava taşımacılığı gibi alanlarda meydana gelen iş kazası ve ölü sayısında çifte düşüş görüldüğüne işaret ederek, özellikle demiryolu ve hava taşımacılığıyla tarım araçları üretimi gibi 3 alanda nispeten büyük kazaların yaşanmadığını ifade etti. 

Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen, Çin'de güvenli üretimin önünde çok sayıda meydan okumanın bulunduğuna dikkat çeken Wang Yupu, ekonominin hızla geliştiği bir dönemde, üretim büyüklüğüyle kapasitesinin sürekli arttığını belirtti.

Wang Yupu, ülke genelinde 55 milyon köylü işçinin şantiyede çalıştığını, çok sayıda küçük maden ocağının güvenli üretim teknolojisininse iyi seviyede olduğunu söyledi. Wang Yupu, bu yıl güvenli üretimi korumak, iş kazası ve ölü sayısını azaltmak için kapsamlı sorumluluk sisteminin kurulacağına işaret ederek, bilimsel güvenli denetim ve etkili yasa uygulama sisteminin oluşturulacağını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor