Xiamen Havayolları, BM mesajını taşıyacak

2018-01-27 14:43:13 CRI

Xiamen Havayolları'na ait bir uçağa, BM'nin sürdürülebilir kalkınma mesajları yazıldı.

Çin'in Xiamen Havayolları, BM'nin sürdürülebilir kalkınma mesajını dünya çapında tanıtmak amacıyla, mesajın yazılı olduğu ilk uçağını aldığını açıkladı.

Boeing tipi uçak, BM logosu ile birlikte, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne işaret eden 17 sembol ile Çince ve İngilizce ifadelerle boyandı.

Xiamen Havayolları Genel Müdürü Zhao Dong uçağın teslim töreninde yaptığı açıklamada, şirketinin 2017 yılının başında BM ile ortaklık anlaşmasını imzaladığını ve BM'in sürdürülebilir kalkınma çalışmalarını kararlılıkla desteklediklerini söyledi.

Yeni teslim edilen uçağın “sürdürülebilir kalkınma hedefinin küresel elçisi” olacağına işaret eden Zhao, yakın zamanda uçağın Asya ve Avrupa kıtaları ile Avustralya ve ABD gibi ülkelere kıtalararası uçuş gerçekleştireceğinin altını çizdi.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Alison Smale ise, planın ilerletilebilmesi için Xiamen Havayolları'ndan aldıkları destekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Xiamen Havayolları, BM ile sürdürülebilir kalkınma gündemini geliştirme amacıyla işbirliği imzalayan ilk havayolları şirketi olma özelliğine sahip. Şirket, geçen yıl Şubat ayında, BM ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ni uygulama konusunda işbirliği anlaşması imzalamıştı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor