Davos Forumu'nda “Kuşak ve Yol”a övgü

2018-01-25 16:48:53 CRI

2. Kuşak ve Yol Davos Forumu, dün İsviçre'nin Davos kasabasında yapıldı.

Katılımcılar, Kuşak ve Yol inisiyatifinin, güzergâh ülkeleri arasındaki işbirliğini ilerletmekle kalmayıp bölgenin gelişmesini de hızlandırdığını belirtti.

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü Genel Sekreteri Mukhisa Kituyi, globalleşme ve çok taraflılığının birçok mucize yarattığına işaret ederek, ancak şu an için yeni kalkınma tarzı ve yeni itici gücün bulunması gerektiğini, Kuşak ve Yol inisiyatifinin bu alanda büyük rol oynayabileceğini söyledi.

BM Genel Sekreteri'nin Ekonomik ve Toplumsal İşlerden Sorumlu Yardımcısı Liu Zhenmin, forumda BM'nin, bu inisiyatifin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'nin önemli bir kısmını oluşturduğu görüşünde olduğunu ifade etti.

Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf, forumda yaptığı konuşmada, şu an ticari korumacılığın ve engellerin, küresel ticaretin büyümeyi sürdürmesini engellediğini, bağlanırlığa dayalı işbirliğinin bu sorunu çözebileceğini kaydetti.

Moğolistan Dışişleri Bakanı Tsogtbaatar Damdin de Kuşak ve Yol inisiyatifinin Avrupa ve Asya bölgesindeki barış ve istikrarın korunmasına yardımcı olduğu gibi kalkınma için daha iyi bir temel hazırladığına dikkat çekti.

Ocak 2017'de kurulan “Kuşak ve Yol Davos Forumu”, Davos Dünya Ekonomi Forumu Yıllık Toplantıları sırasında düzenleniyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor