Çin'de yeşil imalat artıyor

2018-01-24 18:49:54 CRI

Çin Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Xin Guobin, ülkede enerji tasarrufu ile çevre koruma, yeni enerjili araç ve donanımlar gibi yeşil imalat sektörünün hızla büyüdüğünü belirtti.


Xin, kısa süre önce düzenlenen enerji tasarrufuyla ilgili bir çalışma toplantısında, enerji tasarrufu ile çevre koruma sektörlerinin değerinin 2017 yılında 5,8 trilyon yuana ulaşmış olduğunun tahmin edildiğini söyledi.


Xin, rüzgar ve güneş enerjisi teknolojilerinin hızla geliştiği 2017 yılında, yeni kurulan jeneratörlerin kapasitesi 270 milyon kilovatı bulurken, yeni enerjili araçların sayısının da 1 milyon 700 bini aştığını, yeşil ve düşük karbonlu sektörlerin de günden güne güçlendiğini söyledi.


Xin'in verdiği bilgiye göre, 2017 yılında Sanayi ve Bilişim Bakanlığı, yeşil imalatı hızlandırarak, 679 önemli projeye sermaye desteği verdi.2012-1016 yılları arasında geliri 20 milyon yuan üzerinde olan işletmelerin, birim başına düşen enerji tüketimi yüzde 29,5, su tüketimi ise yüzde 16,6 oranında düşerken; kömürde toplam 700 milyon ton tasarruf elde edildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor