Avrupa'ya giden Çinli turist sayısı artıyor

2018-01-23 16:09:12 CRI

Avrupa'ya giden Çinli turist sayısının 2017 yılında arttığı, bu yükselişin 2018 Çin-AB Turizm Yılı'nda da sürmesinin beklendiği bildirildi.

Çin Turizm Akademisi ve Çin'in en büyük online seyahat acentelerinden Ctrip tarafından ortaklaşa hazırlanan rapora göre, 2017 yılında 6 milyondan fazla Çin vatandaşı Avrupa ülkelerini ziyaret etti.

İstatistikler, turistlerin giderek bireysel seyahatlere yönlendiğini, her geçen gün daha çok Çinli turistin Avrupa'daki mimariye ve müzelere ilgi gösterdiğini ortaya koydu.

Çin Turizm Akademisi Başkanı Dai Bin, yaptığı açıklamada, Avrupa'ya giden Çinli turistlerin sayısının 2017 yılının ilk yarısında yüzde 65 arttığını söyledi. 

Ctrip'in istatistikleri de Avrupa'nın Çinliler için Asya'dan sonraki en popüler turizm destinasyonu olduğunu gösterdi. Ctrip üzerinden Avrupa'ya seyahat planlayan kişi sayısı 2016'ya göre yüzde 26,3 artarken, her seyahat için kişi başı yapılan tüketim de yıllık bazda yüzde 36 arttı.

Diğer yandan, Çin-Avrupa Birliği Turizm Yılı'nın açılış töreni, İtalya'nın Venedik kentinde geçen hafta düzenlendi. Söz konusu etkinlik süresince, Avrupa'ya giden Çinli turist sayısının daha da çoğalması bekleniyor.

Önümüzdeki ay Bahar Bayramı'nı kutlayacak Çinli turistlerin tatil dönemindeki öncelikli destinasyonlarının Fransa, İspanya ve İtalya olması bekleniyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor