“Asya Altyapı Yatırım Bankası ekonomik kalkınmayı hızlandırıyor”

2018-01-23 11:33:26

“Asya Altyapı Yatırım Bankası ekonomik kalkınmayı hızlandırıyor”

Pakistanlı ekonomist ve Rawalpindi Ticaret ve Sanayi Odası Genel Kurulu üyesi Shimail Daud, Asya Altyapı Yatırım Bankası'nın (AAYB) kuruluşundan bu yana geçen iki yılda bölgesel ekonominin gelişmesine büyük katkılarda bulunduğunu belirtti.

Daud, AAYB'nin enerji, elektrik, nakliye, telekomünikasyon, kırsal bölgelerdeki altyapı tesisleri, tarımsal gelişme, su tedariki, sağlık, çevre koruma, kentsel gelişme ve lojistik gibi alanlardaki projelere finansal destek sağladığını, bu alanlardaki projelerin bölgelerin birbirine bağlanmasını güçlendireceğini kaydetti.

Asya'daki altyapı inşasında dengesizlikler yaşandığına, dolayısıyla bölgede büyük piyasa potansiyelinin mevcut olduğuna işaret eden Daud, AAYB'nin sınır ötesi demiryolu, karayolu, petrol boru hattı ve telekomünikasyon tesisleri gibi projelere ağırlık verdiğini söyledi. Daud, bunun bölgesel iletişimi güçlendirmekle kalmayıp, bölgeler arasındaki bağlanırlığı da artıracağını ifade etti.

AAYB'nin “kârlı” bir proje olduğunu, zira bankanın altyapı tesislerine yatırım sağlanması için konumlandırıldığını söyleyen Daud, bankanın, ekonomik durumları ne olursa olsun tüm üye ülkelerle işbirliğine hazır olduğunu vurguladı.

Daud, yatırım projelerini değerlendirirken, üye ülkelere ve bölgesel ekonomiye katkı ile proje sahibinin mali durumu unsurlarının göz önüne alındığına dikkat çekerek, bunun üye ülkelerin ideal ve ortak kazanca dayalı bir sonuç elde etmesini sağlayacağının altını çizdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor