Çin heyeti, Filipinler'de 19. Genel Kongre'yi anlattı

2018-01-11 15:13:29

Çin Merkeze Doğrudan Bağlı Kurumlar Çalışma Komitesi Parti Daimi Sekreter Yardımcısı ve Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Ofisi Başkan Yardımcısı Meng Xiangfeng liderliğindeki Çin heyeti, 9-11 Ocak'ta Filipinler'i ziyaret ederek, ÇKP 19. Genel Kongresi'nin anlam ve önemini anlattı.

Meng Xiangfeng, ziyaret süresince başta Filipinler Demokrat Halkın Gücü Partisi Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte  olmak üzere Filipinler'deki siyasi parti liderleri ve siyasetçiler ile görüştü.

19. Genel Kongre konulu tanıtım toplantısına katılan Meng, Filipinler'deki çeşitli çevrelerden temsilcilere 19. Genel Kongresi'nde alınan kararlar ve Çin'in gelecek vizyonu hakkında detaylı bilgi verdi.

Filipinler tarafı, 19. Genel Kongresi'nin hayati önemi ve özellikle ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalist düşüncesine verdiği küresel etkileri yüksek takdirle değerlendirdi. Filipinler tarafı, ÇKP'nin devlet yönetimi konusundaki değerli deneyimlerini paylaşmaya, dostluğu derinleştirmeye ve böylece iki ülkenin halklarına yarar getirmeye hazır olduklarını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor