ABD'li uzmandan Çin yorumu

2018-01-04 19:05:04 CRI

ABD Krane Fonu Baş Yatırımcısı Brendan Ahern, Çin ekonomisinin güçlü büyümesinin dünya ekonomisinin istikrarlı canlanması için büyük önem taşıdığını belirtti.


Çin'in küresel ekonomik büyümeye en büyük katkı yapan ülke olduğunun altını çizen Brendan Ahern, Çin ekonomisinde görülen devamlı iyi eğilimin ülkede iç tüketimin canlanmasının bir göstergesi olduğuna ve arz yanlı yapısal reformun bu durumda olumlu rol oynadığına işaret etti.


Çin'de günden güne yükselen tüketim seviyesi ile Kuşak ve Yol inşasının Çinli ve yabancı işletmelere büyük fırsatlar getirdiğini dile getiren Ahern, küresel ekonominin istikrarlı canlanmasının da dünyada Çin ürünleri ile hizmetine yönelik talepleri arttırdığını ifade etti.


Ahern, Çin'in etkili önlemler almakla, bazı sektörlerdeki fazla üretim kapasitesi sorununu çözmenin yanı sıra, finans denetimi ve yönetimini güçlendirerek ciddi risklerden kaçındığını söyledi.


Ahern, Çin'in gelecekte riskleri fırsata dönüştürerek, ekonomisinin kaliteli gelişimini güvence altına alabileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor