Çin: Pakistan'ın terörle mücadele çabası takdir edilmeli

2018-01-02 21:00:09 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, Pakistan'ın terörle mücadele konusunda gösterdiği ciddi çaba ve fedakârlığın dünyadaki herkes tarafından takdir görmesi gerektiğini belirtti.

ABD tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada; son 15 yılda ABD'nin Pakistan'a yaptığı 33 milyar dolarlık yardımın ne kadar yanlış olduğu ve bunun hiçbir olumlu geri dönüşü olmadığı belirtilmişti. Açıklamada ayrıca ABD'nin Pakistan'a yönelik yardımları durduracağı duyurulmuştu.

Geng Shuang bugün düzenlenen basın toplantısında, Pakistan'ın terörle mücadele için büyük çaba ve fedakârlık göstererek uluslararası terörle mücadeleye de önemli katkıda bulunduğunu belirterek, bu durumun uluslararası arenada da takdir edilmesi gerektiğini belirtti.

Sözcü, Pakistan'ın diğer ülkelerle karşılıklı saygı temelinde, terörle mücadele dahil pek çok alanda işbirliği yaparak, bölgesel barış ve istikrarı korumaya katkı sağladığını görmek istediğini ifade etti.

Sözcü, ayrıca Çin'in Pakistan ile her alanda işbirliğini artırarak, her iki ülkeye daha fazla faydalı olmaya hazır olduğuna işaret etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor