Çin heyeti Türkiye'de 19. Kongre'yi anlattı

2017-12-30 18:47:23

   Çin Komünist Partisi Merkezi Komitesi Vekil Üyesi, ÇKP Fujian Eyalet Komitesi Daimi Üyesi ve Teşkilat Başkanı Hu Changsheng başkanlığındaki heyet Adalet ve Kalkınma Partisi'nin daveti üzerine 27-30 Aralık'ta Türkiye'ye giderek ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nin anlam ve önemini anlattı.


 Hu Changsheng, ziyaret süresince Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkan yardımcılarından Ravza Kavakçı Kan ve Mehmet Mehdi Eker, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le ayrı ayrı görüşme yaptı.


Hu Changsheng başkanlığındaki heyet, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nin anlam ve önemi,  Genel Sekreter Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesi ve Xi'nin ÇKP ile yabancı siyasi partiler arasındaki diyalogta yaptığı konuşma hakkında muhataplarına bilgi verdi.


Türk tarafı, 19. Kongre'nin taşıdığı büyük önemi yüksek takdirle değerlendirerek, Xi'nin yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesi ve insanlığın ortak kader topluluğu düşüncesini övdü.


Türkiye'deki siyasi partiler, ÇKP ile teması yoğunlaştırarak deneyim paylaşımını güçlendirmek, böylece iki ülke arasında ilişkilerin pekiştirilmesine ve Kuşak ve Yol inşasında işbirliğinin geliştirilmesine güç katmak istiyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor