Xi, ÇKSDK'nin yeni yıl çay partisinde konuştu

2017-12-29 16:34:07 CRI

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) Ulusal Komitesi, yeni yıl dolayısıyla bugün Beijing'de çay partisi düzenledi. Cumhurbaşkanı Xi Jinping de toplantıya katılarak bir konuşma yaptı.

Xi, 2017 yılının Çin Komünist Partisi ve devletin ilerleme sürecinde mesafe kat ettiği bir yıl olduğunu, Çin'e özgü sosyalizm çalışmalarında da önemli başarıların elde edildiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in “Bir Ülke İki Sistem” ilkesini sürdürerek, Hong Kong ve Macao'da uzun vadeli refah ve istikrarı koruması gerektiğini belirtti. Xi, ayrıca Çin'in “Tek Çin” ilkesini kararlılıkla izleyerek, “1992 Konsensüsü” temelinde Taiwan Boğazı'nın iki yakası arasındaki barışçıl adımları hızlandırarak, tüm bölücülük faaliyetlerine karşı çıkmayı sürdürmesi gerektiğini kaydetti.

Xi, Çin'in barışçıl bir yol izlemede kararlılık göstererek, güvenlik ve ortak huzura dayalı, dışa açılan ve kapsayıcı, temiz ve güzel bir dünya inşa etmek için çalışmaya devam etmesini de hatırlattı.

ÇHSDK'nin 2018 yılında demokrasinin güçlendirilmesi için çalışarak, tüm parti, topluluk ve her milliyetten vatandaşa danışma platformu sağlamasını beklediğini söyleyen Xi; ayrıca ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nde belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi için de çaba göstermesi gerektiğini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor