Xi, Çinli elçileri kabul etti

2017-12-29 10:31:53 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün, çalışma toplantısına katılmak üzere ülkeye dönen diplomatik elçileri kabul etti.


İlk olarak elçiler ile diplomatik görevlerde bulunan bütün çalışanlara teşekkür eden Xi Jinping, diplomatik çalışmalarda son beş sene içinde, ÇKP önderliğinde ve bütün vatandaşların desteğiyle büyük başarılar kaydedildiğine işaret etti.


Xi, Çin'e özgü sosyalizmin yeni döneme girdiğini ve diplomatik çalışmaların yeni dönemde kapsamlı şekilde yapılması gerektiğini söyledi.


Xi, bir dizi yeni piyasanın yükselişe geçtiği, gelişmekte olan ülkelerin ise gelişme süreçlerini hızlandırdığı ve uluslararası yapının gittikçe daha dengeli bir duruma dönüştüğü bugünlerde, ÇKP liderliğinde bütün Çin vatandaşlarının Çin'e özgü sosyalizm yolunu kararlılıkla izlelediğini ve dikkat çeken başarılar elde ettiğini ifade etti.


Çin büyümesinin hem fırsatlarla, hem de tehditlerle karşı karşıya bulunduğuna dikkat çeken Xi, bütün diplomatlardan ÇKP 19. Ulusal Kongresi ruhunu ve yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesini kavrayarak, ÇKP ile devletin davasına katkıda bulunmasını talep etti.


Xi ayrıca, bütün diplomatlardan partiye yönelik sadakatlerini, devlete yönelik fedakarlıklarını ve mesleğe yönelik sorumluluklarını sürdürerek, öğrenme sürecini hiç durdurmadan kendilerini geliştirmelerini ve partinin disiplinle yönetiminde ısrar etmelerini istediğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor