Kaşgar Havaalanında 2 milyon yolcu

2017-12-26 18:32:05

Kuşak ve Yol inisiyatifinin hayata geçirilmesi ve merkezi hükümet tarafından başlatılan altyapı tesisleri inşasının ilerletilmesiyle, Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin güneyinde hava ulaşımı daha sağlıklı hale geldi.

Bu yıl Kaşgar ve Hotan havaalanlarını kullanan yolcu sayısı sırayla 2 milyon ve 1 milyonu aştı, bu rakamlar tarihte bir ilk oluşturdu.

Kaşgar Havaalanı 2012 yılında 1 milyon yolcuya ev sahipliği yapmıştı. Son yıllarda Kaşgar bölgesi, bölgenin merkez hava üssü olma avantajını değerlendirerek çok sayıda havayolu şirketini bölgeye çekti. Kaşgar Havaalanı'nı kullanan yolcu sayısı yıldan yıla arttı, Kaşgar'ın uluslararası ulaşım merkezi konumu güçlendirildi.

Kaşgar Havaalanı'nda taşıma kapasitesinin artmasıyla havaalanı genişletiliyor. Havaalanının 2025 yılında 5 milyon yolcu taşıması bekleniyor.

Hotan Havaalanı, Kaşgar, Korla, Aksu ve Kulca'nın ardından yolcu sayısı 1 milyonu aşan 5. havaalanı oldu. Burada 2004 yılından bu yana ortalama yüzde 24'lük artış görüldü. Hotan'ın, Xinjiang'in 3 bölgesiyle ve Çin'in diğer bölgelerindeki 3 kentle arasında uçak seferleri bulunuyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor