Çin'den sivillere saldırıları önleme çağrısı

2017-12-22 19:07:38

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Yemen'deki askeri çatışma kapsamında durumu şiddetlendiren ve sivilleri hedef alan saldırılara son verilmesi gerektiğini açıkladı.

Suudi Arabistan, Yemen'de Husi militanlarının Riyad'a fırlattığı balistik füzeyi bir kez daha imha etti. S. Arabistan, yaptığı açıklamada, İran'ın desteğiyle bu defa Riyad'daki sivillerin yerleşim alanlarını vurmaya çalıştığını ve bu eylemin BM Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarını ihlal ettiği gibi, insan haklarına da aykırı olduğunu vurguladı. Açıklamada, Husilerin, S. Arabistan ile bölgedeki ülkelerin güvenliğine tehdit oluşturduğu ifade edildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çin'in sivilleri hedef alan saldırılara ve çatışmaları alevlendiren eylemlere daima karşı çıktığına dikkat çekti.

Yemen'deki çatışmanın sona erdirilmesi için BM Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararları, Körfez İşbirliği Konseyi'nin önerisi ve Yemen'de Ulusal Diyalog Konferansı'nda varılan sonuç belgesi temelinde acilen harekete geçilmesi gerektiğini belirten Hua, tüm taraflara bir an önce görüşme masasına oturarak hoşgörüye dayalı çözüm planı çıkarma çağrısı yaptı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor