Pakistan: Çin'le ilişkilerimizi derinleştireceğiz

2017-12-22 10:40:12

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin dün yaptığı konuşmada, Çin'e uzun zamandan beri Pakistan'ın gelişmesine sağladığı yardımlar için teşekkür ederek Pakistan-Çin dostluğundan gurur duyduğunu belirtti.

Hüseyin, Pakistan toplumundaki çeşitli çevrelerin iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesini fikirbirliğiyle destekleyerek Kuşak ve Yol işbirliğine aktif bir şekilde katılacağını ifade etti.

Hüseyin, dün Çin'in Pakistan'daki büyükelçisi Yao Jing'la olan görüşmesinde yaptığı konuşmada, günümüzde Pakistan-Çin stratejik işbirliği ortaklık ilişkilerinin her koşulda kapsamlı bir şekilde ilerletildiğine, Pakistan-Çin ilişkilerinin önemli gelişme fırsatlarıyla karşı karşıya bulunduğuna dikkat çekti. Hüseyin, Pakistan'ın Çin'le birlikte Pakistan-Çin Ekonomik Koridoru inşasını hızlandırarak, kapsamlı işbirliğini istikrarlı bir şekilde ilerleterek, bölgedeki barış ve kalkınmaya olumlu katkılar yapacağını kaydetti.

Dün Pakistan Cumhurbaşkanlık Sarayı'na güven mekbubunu sunan Yao Jing, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru inşasının somut işbirliğinin ilerletilmesi kapsamında Çin-Pakistan ilişkilerinin diğer ülkelere bir örnek haline getirilmesiyle yeni tip uluslararası ilişkiler ve insanlığın kader ortaklığının oluşturulması yönünde olumlu çaba göstereceğini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor