Güney-Güney İnsan Hakları Forumu kapandı

2017-12-08 16:38:12

2 gün süren Güney-Güney İnsan Hakları Forumu bugün Beijing'de sona erdi. Foruma 70 ülke ve uluslararası örgütten 300'ü aşkın temsilci katıldı.


Gelişmekte olan ülkelerde ve dünya genelinde insan haklarının gelişiminin ele alındığı forum bitiminde Beijing Bildirisi yayımlandı.


     Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Ofisi Başkan Yardımcısı ve Çin Devlet Basın Ofisi Başkan Yardımcısı Cui Yuying forumun kapanış töreninde konuştu.


Foruma katılanların Güney-Güney işbirliği çerçevesinde insan haklarının gelişmesi ve insan hakları çalışmalarında teknolojiden faydalanılması gibi konularda görüş alışverişinde bulunduklarına işaret eden Cui, çağın gereksinimlerinden hareket eden forumun, Güney-Güney işbirliğine güç katacağı gibi, gelişmekte olan ülkelerde insan haklarının gelişmesini de ilerleteceğini kaydetti.


   Forumda yayımlanan Beijing Bildirisi'nde Güney-Güney işbirliğinin gelişmekte olan ülkelerde insan haklarının gelişimi için önemli bir yol olduğuna işaret edildi. Gelişmekte olan ülkelerin işbirliği ve çifte kazanç ilkeleri temelinde insan hakları çalışmalarını geliştirmeleri, uluslararası toplumun da dengeli, hoşgörülü, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde gelişmekte olan ülkelerin insan hakları çalışmalarına destek sağlaması gerektiğine vurgu yapıldı.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor