Xi Jinping'den “Fortune Küresel Forumu”na kutlama mesajı

2017-12-06 15:43:09 CRI

“2017 Fortune Küresel Forumu” Çin'in güneyindeki Guangzhou kentinde başladı. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, forumun açılışına bir kutlama mesajı gönderdi.


Xi Jinping mesajında, Çin'in dışa açılan kapısının kapanmayacağını; tersine daha çok açılacağını belirterek, Çin'deki iş ortamının daha şeffaf ve standart sahibi olacağını dile getirdi.


Xi, kısa bir süre önce düzenlenen ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde, yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizmin eylem programı ve kalkınma planının saptandığını hatılattı.


Çin'in, merkezinde halkın bulunduğu kalkınma düşüncesinde ısrar ederek yeni kalkınma anlayışını derinlemesine hayata geçireceğini vurgulayan Xi Jinping, böylece modern bir ekonomik sistem oluşturulacağını ifade etti.


Xi, reformların kapsamlı bir şekilde sürdürülerek, toplumun yaratıcılık gücünün ortaya çıkarılacağına ve gelişimin dinamizminin de ilerletileceğine dikkat çekti.


Xi ayrıca, üst düzey açık bir ekonomi geliştirilerek ve Kuşak ve Yol inşası ilerletilerek, dışa açılmaya ilişkin yeni durumun kapsamlı bir şekilde oluşturulmasının hızlandırılacağına vurgu yaptı.


Çin ekonomisinin uzun vadede parlak bir geleceğe sahip olduğunun altını çizen Xi, Çin'in dışa açılan kapısının kapanmanın tersine daha çok açılacağına; Çin'deki iş ortamının ise daha açık, şeffaf ve standart sahibi olacağına işaret etti.


Çin Cumhurbaşkanı, Çin'in küresel ortaklık ilişkilerini geliştirmeye devam ederek, dünya ülkeleri ile olan çıkar kesişimlerini genişletmek, ticaret ile yatırım serbestisi ve kolaylığını arttırmak, ekonominin küreselleşmesinin açıklık, kapsayıcılık, denge ve ortak kazanç yönlerinde gelişimini hızlandırmak için çalışacağını kaydetti.


Xi son olarak, küresel işletme sahiplerinin Çin'e yatırım yapmasının ve Çin'de iş kurmasının sıcak karşılandığını sözlerine ekledi.


Ana teması, “Açıklık ve İnovasyon: Ekonomide Yeni Durum Yaratmak” olarak belirlenen forum, küresel kalkınmanın karşı karşıya kaldığı kritik sorunlara odaklanıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor