Ukrayna Başbakanı, Ma Kai ile görüştü

2017-12-06 10:28:16 CRI

Ukrayna Başbakanı Volodymyr Groysman, dün Kiev'de “Çin-Ukrayna Hükümetler Arası İşbirliği Komitesi 3. Toplantısı”na katılmak üzere ülkesinde bulunan Çin Başbakan Yardımcısı Ma Kai ile görüştü.


Ma Kai, Çin'in, ikili ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiğini ve Ukrayna'yla iki ülke liderleri arasında varılan mutabakatı yerine getirerek, her alanı kapsayan somut işbirliğini ilerletmeye hazır olduğunu belirtti.


Ma, tarafların Kuşak ve Yol inisiyatifine ilişkin eylem planı doğrultusunda büyük projelerdeki işbirliğine ağırlık vererek, ticaret ve yatırım işbirliğini geliştirmesi gerektiğini söyledi.


Ma ayrıca, üretim kapasitesi konusundaki işbirliğinin atılım noktası olarak görülerek, işbirliği bölgelerinin araştırılmasının ve inovasyonun büyüme noktası olarak ele alınıp, yeni işbirliği modellerinin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.


Volodymyr Groysman ise, Çin'le olan ilişkilere önem verdiklerini kaydederek, Kuşak ve Yol inşasına katılmak istediklerini ifade etti.


Groysman, daha çok Çinli işletmenin ülkesiyle ticaret yaparak, yatırımlarını Ukrayna'ya yöneltmesini beklediklerini ve bunun için gereken kolaylığı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor