China Mobile IEEE ödülü kazandı

2017-12-05 16:03:32 CRI

China Mobile Başkan Yardımcısı Li Zhengmao, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü'nün (IEEE) 2017 Öne Çıkan Endüstri Lideri ödülünü kazandı.


Ödül, küresel telekomünikasyon sektörüne yaptığı seçkin katkılardan dolayı her yıl sadece bir endüstri liderine veriliyor. Li, söz konusu ödüle layık görülen ilk Çinli telekomünikasyon uzmanı oldu.


IEEE konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Li, teknolojik gelişim alanındaki liderliğiyle mobil komünikasyon sektörüne, özellikle 4G ve 5G mobil sistemlerinin, ulaşım ile geniş bant ağının gelişimine göze çarpan katkılarda bulundu.” ifadelerini kullandı.


Li Zhengmao Xinhua Haber Ajansı'na verdiği demeçte, Çin'in mobil telekomünikasyon teknolojisi alanında kaydettiği şaşırtıcı gelişmelerin dünyanın dikkatini çekmesinden dolayı bu ödülü aldığını söyledi.


Lİ, China Mobile'nin dünyayı etkileyen ağ ölçeği ile müşteri boyutu açısından dünyanın en büyük mobil operatörü haline geldiğine dikkat çekti.


Li “Bu sadece bana verilen bir ödül değil, aynı zamanda China Mobile'ye, Çin'in telekomünikasyon sektörüne ve ülkemize verilen bir ödüldür.” diye konuştu.


İstatistiklere göre China Mobile bu yıl, 400 milyon adet 4G ürünü sattı ve 4G abonelerinin sayısı da 600 milyonu buldu. Sabit hatlı geniş bant açısından ise China Mobile, 100 milyon sabit hatlı geniş bant hizmeti abonesine sahip.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor