ÇKP-Dünya Siyasi Partileri Üst Düzey Diyaloğu sona erdi

2017-12-04 10:14:37 CRI

ÇKP-Dünya Siyasi Partileri Üst Düzey Diyaloğu dün Beijing'de sona erdi. Çin Devlet Konseyi Üyesi Yang Jiechi kapanış töreninde konuşma yaptı.

Yang, ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in açılış töreninde yaptığı konuşmada, ÇKP'nin insanlığın kader birliğini oluşturma konusundaki tutumunu açıkladığını hatırlattı.

Yang, Xi'nin konuşmasında ayrıca ÇKP'nin dünya ülkelerindeki siyasi partilerle birlikte dünyanın kalkınmasını hızlandırarak herkesin refah içinde yaşamasını sağlamak ve dünyanın geleceği konusunda ortak hareket etmek konularındaki kararlılığını dile getirdiğini söyledi.

Yang, katılımcıların Xi'nin konuşmasını takdirle karşıladıklarını ve Çin'in öncülük görevini üstlenmeye devam etmesini beklediklerini ifade etti.

Yang, ÇKP'nin bütün siyasi partilerle dostluk ve işbirliği ilişkilerini derinleştirmeye, insanlığın kader birliğini oluşturmak ve güzel bir dünya yaratmak için katkıda bulunmaya hazır olduğunu belirtti.

120'den fazla ülkeden, yaklaşık 300 siyasi parti ve parti örgütünden 600 temsilcinin katıldığı Diyalog'da, “Beijing İnisiyatifi” onaylandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor