Çin: SİÖ üyeleri arasındaki ticaret serbestisi arttırılmalı

2017-12-01 21:05:57 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, Shanghai İşbirliği Örgütü'ne (SİÖ) üye ülkeler arasındaki ticaret serbestisi ve kolaylık seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen SİÖ Başbakanlar Konseyi 16. Toplantısı'na katılan Li Keqiang, yaptığı konuşmada, ticaret serbestisinin adım adım ilerletilmesi ve ilgili görüşmelerin hızlandırılarak SİÖ Ticaret Kolaylığı Anlaşması'nın bir an önce imzalanması gerektiğini dile getirdi.

SİÖ Serbest Ticaret Bölgesi'nin kurulması için gereken koşulların araştırılmasını isteyen Li, bölgesel ekonomik işbirliğinin ilerletilmesi için politik düzenlemelerin de yapılması gerektiğine dikkat çekti. Ticaret modelinde inovasyonun ve sınır ötesi e-ticaretin geliştirilmesine hız katılmasının önemine işaret eden Başbakan Li, SİÖ'ye üye ülkeler arasındaki hizmet ticareti alanında işbirliğinin geliştirilmesine destek verdiklerini vurguladı.

Gelecek yıl kasım ayında Shanghai'da düzenlenecek ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nın, Çin'in ticaret serbestisine destek verme ve piyasalarını dünyaya açma yolunda aldığı önemli bir önlem olduğunu belirten Li, çeşitli tarafların bu etkinliğe destek vererek aktif şekilde katılmasını beklediklerini ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor