Zhang Dejiang, Panama Devlet Başkanı'yla görüştü

2017-11-20 15:35:16 CRI

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Zhang Dejiang, Panama Devlet Başkanı Juan Carlos Varela ile Beijing'de Büyük Halk Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

Varela, geçen haziran ayında Çin ile Panama arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasından sonra Çin'e ilk ziyaretini gerçekleştiriyor.

Zhang, görüşmede yaptığı konuşmada, diplomatik ilişkilerin kurulmasının Çin ile Panama'nın hükümetleri ve halklarının temel çıkarlarına uyduğunu ifade etti.

İki ülkenin liderleri arasında varılan mutabakatın hayata geçirilmesinin ve hukuk alanında işbirliğini güçlendirmenin önemine vurgu yapan Zhang, Çin ile Panama'nın yasama organlarına karşılıklı güveni artırma, ülke yönetimi konusunda deneyimleri paylaşma ve dostane bir hukuk ortamı oluşturma çağrısında bulundu.

Zhang, ayrıca geçen ay Beijing'de düzenlenen Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi hakkında Panama Devlet Başkanı'na bilgi verdi.

Varela, görüşmede, “Tek Çin” politikasına bağlılıklarını yineledi.

Xi Jinping'in Yeni Dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi'ne katıldığını dile getiren Varela, Çin'in daha büyük başarılara imza atmasını arzuladıklarını söyledi.

Panama'nın Çin ile çeşitli alanlarda daha fazla işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirten Varela, iki ülkenin kanun koyucu birimleri arasında iletişime desteğini ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor