“Diyabetin Çin Tıbbı ile Tedavisi Rehberi” yayınlandı

2017-11-14 11:57:14 CRI

“Diyabetin Çin Tıbbı ve İlaçlarıyla Tedavisi Rehberi” yayınlandı. Çin'in Shenzhen kentinde, rehberin tanıtımı ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi.


Söz konusu rehber, Dünya Çin Tıbbı ve İlaçları Federasyonu tarafından yayınlanan, özel bir hastalığın Çin tıbbı ve ilaçlarıyla tedavisinin anlatıldığı ilk rehber olma özelliği taşıyor.


Çin Ulusal Çin Tıbbı ve İlaçları İdaresi'nden Yang Rongchen, Çin tıbbı ve ilaçlarına ilişkin uluslararası iletişim, tıbbi faaliyetler, personel yetiştirme, bilimsel araştırma ve yönetim konusunda uluslararası standartlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.


Dünya Çin Tıbbı ve İlaçları Federasyonu Genel Sekreteri Sang Binsheng ise basın toplantısında yaptığı konuşmada, federasyonun 2003 yılında kuruluşundan bu yana, Çin tıbbı ve ilaçları hakkında uluslararası standartlar oluşturmak için çaba harcadığını belirtti.


Sang, bugüne kadar federasyon tarafından Çin tıbbı ve ilaçlarına ilişkin olarak 17 uluslararası standart rehberi yayınlandığına, ancak uzun zamandır Çin tıbbı ve ilaçları ile tedavi konusunda bir rehberin oluşturulmadığına işaret etti.


Sang, söz konusu rehberin yayınlandıktan sonra uluslararası arenada geniş şekilde kullanılmasını beklediklerini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor