Xi'an'de Bilim Kenti Geliştirme Zirvesi Forumu düzenlendi

2017-11-08 19:47:56

Bilim Kenti Geliştirme Zirvesi Forumu Shan'anxi eyaletinin Xi'an kentinde düzenlendi. Forumda Xixian Yeni Bölgesi'nin inovasyona dayalı kalkınma modeli, sert teknoloji, bilim kentlerinin gelişimi gibi alanlarda görüşler ve hedefler açıklandı.

Forumda konuşan Xixian Yeni Bölgesi Yönetim Komitesi Başkan Yardımcısı Wang Fei, Xixian Yeni Bölgesi'nin İpek Yolu Ekonomik kuşağındaki önemli bir kavşak noktası olduğunu kaydetti. Xixian Yeni Bölgesi'nin 2011 yılında kurulduğunu ifade eden Wang, bölgede sert teknoloji kasabasının kurulduğunu belirtti.

Sert teknoloji araştırmaları kapsamında yapay zeka, fotoelektrik mikroçip, biyoteknoloji, bilişim teknolojisi, yeni madde, yeni kaynak, akıllı üretim, havacılık ve uzay olmak üzere 8 büyük alanda teknolojik ilerleme hedefleniyor. Sert teknolojiyi geliştirme sürecinde insan, sektör ve çevre olgularında denge kurarak yeni bilim kentlerinin inşa edilmesi planlanıyor.

Bilim kenti projesi Xi'an'i yeni bilim ve teknolojilerin beşiği, yeni sektörleri kalkındıracak bir bölge, inovasyon alanında uzmanların bir araya geldiği temiz enerjiye dayanan ekolojik bir kent haline getirecek.

Xixian Yeni Bölgesi inovasyona dayalı kalkınma modeli kapsamında Çin'in önde gelen bilim geliştirme bölgesi olmaya güçlü bir aday. 882 kilometre kare alana sahip Xixian Yeni Bölgesi'nin nüfusu 2030 yılında 1 milyon 750 bine ulaşması bekleniyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor