Beijing'de Güney Çin Denizi Güvenlik İşbirliği Semineri

2017-11-08 12:03:16

Güney Çin Denizi Bölgesi Çok Taraflı Güvenlik İşbirliği Uluslararası Semineri Beijing'de dün başladı. Seminerin konusu Güney Çin Denizi İşbirliğini İlerletmek ve Deniz Güvenliğinin Korunmasında Yeni Tedbirler olarak belirlendi.

2 gün sürecek seminere Çin, Malezya, Endonezya, Kamboçya, Laos, Filipinler, Singapur ve Vietnam gibi ülkelerin ilgili kuruluşlarından temsilciler, tanınmış düşünce kuruluşları ve uzmanlar başta olmak üzere yaklaşık 80 kişi katılıyor.

Çin Uluslararası Stratejik Topluluk Enstitüsü Başkan Yardımcısı Zhao Ning seminerde yaptığı konuşmada, Güney Çin Denizi konusunun bölgedeki tüm ülkeleri ilgilendirdiğini, dolayısıyla bu bölgede güvenlik, istikrar, gelişme ve refahın korunmasının ortak bir arayış olduğunu belirtti.

Malezya Deniz İşleri Araştırma Enstitüsü Başkanı Chen Yongqing, son seminerin Çin ile ASEAN arasındaki karşılıklı güven ve işbirliğini pekiştirmesi arzusunu dile getirdi.

Filipinler Üniversitesi Asya Merkezi'nden öğretim üyesi Aaron Ray Yossi, tüm tarafların optimistik tavrı sergilemesi gerektiğini, çünkü sadece bu tavırla pozitif bir hava oluşturulabileceğini, aynı zamanda aşılması gereken birçok engelin ortak çabalarla ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor