Xi'nin kitabının ikinci cildi yayınlandı

2017-11-07 18:36:12

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Çin'in yönetimi üzerine kitabının ikinci cildi Çince ve İngilizce dillerinde yayınlandı.

Yabancı Diller Yayınevi'nden bugün yapılan açıklamada, “Xi Jinping: Çin'in Yönetimi” adlı kitabın ikinci cildinin, Çin Cumhurbaşkanı'nın 18 Ağustos 2014-29 Eylül 2017 arasında yaptığı 99 konuşma ile verdiği talimatlar ve gönderdiği mektupların yanı sıra Çin liderinin 29 fotoğrafından oluştuğu ifade edildi.

Açıklamada, kitapta yer alan makalelerin 17 başlık altında toplandığı ve bazı ek açıklamalara yer verildiği bilgisi de paylaşıldı.

Yayınevi, açıklamasında kitabın ilk cildinin Eylül 2014'te yayınlanmasından itibaren geçen 3 yıl içinde Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Komitesi Genel Sekreteri Xi'nin, bir dizi yeni kavram, düşünce ve stratejiler ortaya koyarak Parti'nin teorilerini zenginleştirmeye devam ettiğini vurguladı.

İkinci ciltte, Xi Jinping'in merkezi liderliğinde ÇKP Merkezi Komitesi'nin Çin halkını birleştirip yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizmin geliştirilmesi ve sürdürülmesinde onlara önderlik ederken başvurduğu uygulamaların anlatıldığı belirtildi.

Yeni ciltte, Xi Jinping'in Yeni Dönemde Çin'e Özgü Sosyalizm Düşüncesi ve bu düşüncenin geliştirilmesi ele alınıyor.

Açıklamada, ayrıca, henüz yayınlanan son cildin uluslararası toplumun Çin'in kalkınma kavramı, modeli ve yolunu daha iyi anlamasına yardımcı olmasının beklendiğine dikkat çekildi.

Geçen ağustos ayı itibarıyla “Xi Jinping: Çin'in Yönetimi” adlı serinin birinci cildi 21 dile çevrildi, 160'tan fazla ülke veya bölgede 6,42 milyon sattı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor