Li Keqiang Bill Gates ile görüştü

2017-11-05 16:01:23 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, önceki gün Beijing'de ABD'li bilişim ve yazılım devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i kabul etti.


Li Keqiang görüşmede, Çin ile ABD arasında yeni kuşak nükleer elektrik teknolojisi araştırma ve geliştirme çalışmaları alanında iyi bir işbirliğinin gerçekleştirildiğini ifade etti.


Li, iki ülke arasında ortak sermayeli bir şirketin kurulduğunu ve şirketin hisselerini eşit paylaşan tarafların, fikri mülkiyet haklarının da eşit olması konusunda anlaştığını dile getirdi.


Söz konusu girişimin, Çin ile ABD arasında ileri teknoloji alanındaki işbirliğinde bir atılım niteliği taşıdığına işaret eden Li, iki ülke arasındaki işbirliği sayesinde karşılıklı yarara dayalı ortak kazanç elde edileceğine inandığını belirtti.


Bill Gates ise, yeni kuşak nükleer elektriğin, enerji teknolojisinin gelecekteki gelişme süreci açısıdan çok önemli olduğuna dikkat çekti. Gates, bu nedenle enerji tedariki temizliğinin ve güvenliğinin güvence altına alınması gerektiğini vurguladı.


Bill Gates son olarak, Çinli işletmelerle işbirliğine büyük değer verdiklerini ve Çin'in zengin personel kaynağından faydalanarak, açık bir tavırla işbirliği hayalini güzel bir gerçeğe dönüştürmeye hazır olduklarına işaret etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor