Xi Jinping kongreden sonra ilk ziyaretine çıkacak

2017-11-03 21:00:19 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, önümüzdeki hafta APEC 25. Gayri Resmi Liderler Toplantısı'na katılacak ve Vietnam ile Laos'a resmi ziyarette bulunacak.


Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı Li Baodong, Dışişleri Bakanı Yardımcısı Chen Xiaodong ve Ticaret Bakan Yardımcısı Wang Shouwen, Beijing'de düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili açıklama yaptı.


Li Baodong, Xi Jinping'in 10-11 Kasım günleri arasında Vietnam'da düzenlenecek APEC 25. Gayri Resmi Liderler Toplantısı'na katılacağını belirtti.


Li, Xi'nin, Çin Komünist Partisi 19. Ulusal Kongresi'nden sonra ilk defa çok taraflı bir uluslararası toplantıya katılmasının büyük önem taşıdığını ve uluslararası toplumun yoğun ilgisini çektiğini ifade etti.


Li, Xi Jinping'in toplantı sırasında, “APEC Sanayi ve Ticaret Liderleri Zirvesi”ne katılarak konuşma yapacağını dile getirdi.


Li, Xi'nin ayrıca, gayri resmi toplantıların yanı sıra, “APEC-ASEAN Liderleri Diyaloğu” ile “APEC Liderleri ile Sanayi ve Ticaret Danışma Konseyi Temsilcileri Diyaloğu”na katılacağını ve burada liderlerle ikili görüşmeler yapacağını söyledi.


Chen Xiaodong ise, Xi Jinping'in 12-14 Kasım günleri arasında Vietnam ile Laos'a resmi ziyaret düzenleyeceğine işaret etti.


Chen, Xi'nin Vietnam ve Laos ziyaretleri sırasında ülkelerin parti başkanları ve hükümet liderleriyle görüşme yapacağını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor