Xi, Vietnam'ın özel elçisini kabul etti

2017-10-31 11:21:20 CRI

Xi, Vietnam'ın özel elçisini kabul etti

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün Beijing'de Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Nguyen Phu Trong'un özel elçisi Hoang Binh Quan'ı kabul etti.

Hoang Binh Quan, Xi'ye, Nguyen Phu Trong'un kutlama mesajını ve mektubunu iletti.

Mesajında, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nin başarıyla sona ermesinin hemen ardından özel elçisini Çin'e göndererek iki ülkenin partileri arasındaki ilişkilere verdiği önemi göstermek istediğini belirten Nguyen Phu Trong, Xi Jinping'i ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreterliği'ne tekrar seçilmesi nedeniyle tebrik etti.

Vietnam lideri, kardeşleri olarak gördükleri Çin halkının, Genel Sekreter Xi'nin liderliğinde Ulusal Kongre'de belirlenen hedeflere mutlaka ulaşacağına ve Çin'in Asya ile dünyanın barışçı gelişmesine daha büyük katkılarda bulunacağına inancını dile getirdiği mesajında, Xi'nin ikili ilişkilere verdiği önemi ve bu yönde harcadığı çabaları takdirle değerlendirdi.

Nguyen Phu Trong, ikili ilişkilerde daha büyük ilerleme kaydedilmesi için Xi Jinping ile ortak çabaları sürdürmeyi beklediğini belirtti.

Çin Cumhurbaşkanı, Vietnam liderinin kutlama mesajlarının, iki ülkenin partileri arasındaki dostluğu ve Vietnam'ın ikili ilişkilere verdiği önemi yansıttığını söyledi.

Çin'e özgü sosyalizmin yeni bir döneme girdiği gibi Vietnam'da sosyalizmin inşası ve reform çalışmalarının da kilit bir döneme geçtiğini vurgulayan Xi, Çin'in yeni lider kadrosunun eskiden olduğu gibi gelecekte de Vietnam'la beraber ikili ilişkilerin istikrarlı ve sağlıklı gelişmesini ilerletmeyi sürdüreceğini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor