Çin'in Trump'ın ziyaretinden beklentisi

2017-10-30 18:24:27 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, ABD Başkanı Donald Trump'ın ziyaretiyle, Çin ile ABD arasındaki karşılıklı işbirliğinin yoğulaşarak, iki ülke halkına daha fazla somut fayda sağlamasını beklediklerini belirtti.


ABD Başkanı Donald Trump, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in davetlisi olarak kısa bir süre sonra Çin'i ziyaret edecek. Hua Chunying bugün düzenlenen basın toplantısında Trump'un ziyareti ile ilgili soruları yanıtladı.


Hua, “Çin, ABD'yle ilişkilerin gelişmesine büyük önem veriyor. Bize göre Çin ile ABD arasındaki ilişkilerin sağlıklı ve istikrarlı şekilde gelişmesi, iki ülke halkının temel çıkarlarına uygun olduğu gibi, uluslararası toplumun da bir beklentisi. Çin, ABD ile ilişkileri, Xi Jinping ve Donald Trump arasında varılan önemli fikir birlikleri doğrultusunda geliştirmeye hazırdır. İki ülke arasındaki işbirliğini, karşılıklı saygı ve yarar temelinde yoğunlaştırarak, fikir ayrılıklarını kontrol altına almayı ve ikili ilişkilerde daha büyük ilerlemeler kaydetmeyi umuyoruz. Trump'ın ziyaretiyle, ikili işbirliği hızlandırılarak, Çin ve ABD halklarına daha fazla somut fayda sağlanmasını ve bölge ile dünya barışı, istikrarı ve refahına daha büyük katkıda bulunulmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor