Dünya liderlerinden Xi Jinping'e tebrik

2017-10-30 11:11:45 CRI

Dünya genelinden birçok devlet ve hükümet başkanı ile siyasi parti lideri, Çin Komünist Partisi 19. Merkez Komitesi Genel Sekreterliği görevine seçilen Xi Jinping'i tebrik etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Xi'ye gönderdiği tebrik mesajında, Fransa ile Çin arasındaki dostluğun derin, ikili işbirliğinden elde edilen neticelerin de çok zengin olduğuna dikkat çekti.

Macron, tarafların ikili kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerini ve her alanı kapsayan işbirliğini yeni bir düzeye taşıyacağına inandığını ifade etti.

İngiltere Başbakanı Theresa May da mesajında Xi Jinping'in 2050 yılına kadarki dönemi kapsayan kalkınma planını ve yeni ÇKP'nin yeni lider kadrosunu yakından izlediklerini kaydetti.

Theresa May, iki ülke arasında 21. yüzyıldaki küresel kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerinin yeni ve daha yüksek düzeye taşınmasını beklediklerini dile getirdi.

Tacikistan Komünist Partisi Genel Başkanı Miroj Abdulloyev, ÇKP'nin ve Çin halkının Xi'nin liderliğinde Çin'e özgü sosyalizm davasını ilerletmeye devam ederek, ÇKP 19. Ulusal Kongresi'nde belirlenen vazifelerini yerine getireceğine inandığını belirtti.

Güney Afrika Cumhuriyeti Devlet Başkanı Jacob Zuma, Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni, Avusturya Başbakanı Christian Kern ve Avustralya Malcolm Turnbull'un aralarında bulunduğu birçok lider de Xi Jinping'e tebrik mesajı gönderdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor