Kuşak ve Yol girişimi Parti Tüzüğü'ne girdi

2017-10-26 18:38:27

 Kuşak ve Yol girişimi Çin Komünist Partisi Tüzüğü'ne dâhil edildi. Bu gelişme, Çin'in bu ortak kalkınma hareketine verdiği büyük önemi gösteriyor.


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında Kuşak ve Yol girişiminin tüzüğe eklenmesini değerlendirdi.


Geng Shuang açıklamasında, “Kuşak ve Yol inşasının tüzüğe dâhil edilmesi, Çin'in diğer ülkelerle birlikte bu girişimi hızlandırmasına, yeni tip uluslararası ilişkiler sistemi tesis edilmesine ve insanlığın ortak kader topluluğunun oluşturulmasına büyük katkı sağlayacaktır” dedi.


Kuşak ve Yol'un Parti Tüzüğü'nde ifade bulmasının, ÇKP liderliğindeki Çin yönetiminin bu girişime verdiği büyük önemi gösterdiğine dikkati çeken Sözcü Geng Shuang, bunun ayrıca küresel işbirliğinde Çin'in kararlılık ve güveninin göstergesi olduğunu söyledi.


Çin tarafı, Kuşak ve Yol girişimi inşasının hızlandırılmasının, Çin'in dışa açılma ve kalkınma davasına güç katacağı gibi, dünya ülkelerine önemli fırsatlar sunacağını savunuyor.


Çinli sözcü, ilgili tüm taraflarla birlikte barışçı, güvenli ve ortak refaha dayalı, temiz ve güzel bir dünyanın inşasına katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor