Yabancı liderlerden kongreye kutlama mesajları

2017-10-24 10:50:21 CRI

Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi bugün sona eriyor. Bazı yabancı ülkelerin hükümet, siyasi parti ve örgüt liderleri de kongreye kutlama mesajı gönderdi.


Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas mesajında, ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nin başarıyla düzenlenmesinin Çin'in gelecekteki gelişimine yön verdiğini belirtti.


Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Denis Sassou-Nguesso ise gönderdiği mesajda, Çin'in, ÇKP Merkezi Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping'in göreve başlamasından bu yana, modernizasyon inşasını etkin şekilde hızlandırdığını ifade etti.


Denis Sassou-Nguesso, Çin'in ayrıca parti yönetimini güçlendirdiğini ve bu yöndeki çalışmalar sayesinde dünyanın ikinci büyük ekonomisi haline geldiğine işaret etti.


Maldivler Cumhurbaşkanı Abdullah Yameen de Xi Jinping önderliğindeki ÇKP ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin, sürekli yeni ilerlemeler kaydederek, küresel işbirliği ve ortak kalkınmaya birçok fırsat yarattığını ifade etti.


Güney Sudan Halkın Kurtuluş Hareketi Genel Sekreter Vekili Koumba Yala ise, Xi Jinping'in seçkin düşüncesinin uluslararası topluma, özellikle Afrika halkı ve Güney Sudan halkının siyasi ve sosyal hayatına olumlu etkiler getirdiğini belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor