Çin, ekolojik çevreyi korumada kararlı

2017-10-24 10:50:07 CRI

Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi kapsamında, “ekolojik çevreyi koruma” ana temalı basın toplantısı yapıldı.


Fujian, Hebei, Liaoning, Hu'nan ve Jiangxi'den delegeler çevre koruma çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verdi.


Toplantıda yeşil gelişmeye değinen Fujiang Eyaleti Çevre Koruma İdaresi Genel Müdürü Zhu Hua, endüstriyel gelişim alanında yeni kalkınan yeşil ve düşük karbonlu sektörlerin desteklenmesinin ve geleneksel sektörlerde teknolojik yenilemeye ağırlık verilmesinin önemine vurgu yaptı.


Zhu Hua, vatandaşların yeşil gelişmelerden daha çok faydalanması ve yeşil inovasyonda ısrar edilmesi gerektiğini de belirtti.


Hava kirliliği sorununun çözülmesi için yürütülen çalışmaları açıklayan Hebei Eyaleti Çevre Koruma İdaresi Genel Müdürü Gao Jianmin ise, Hebei'de kirliliğin kaynağının çözülmesi için bilimsel çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.


Gao Jianmin bu çalışmalar kapsamında, demir-çelik ve kömür gibi sektörlerde kapasite fazlasının azaltılması çalışmalarının kararlılıkla yürüttüklerini vurguladı.


Kışın ısınmada temiz enerjinin kullanıldığına dikkat çeken Gao, çevre konusundaki kontrol ile denetimlerin güçlendirildiğini ve şu an Hebei'de hava kalitesinin devamlı olarak iyileştiğini söyledi.


Çevre koruma farkındalığına ilişkin soruları yanıtlayan Liaoning Eyaleti Çevre Bilimleri Enstitüsü Başkanı Zhang Lihua ise, doğanın herkese ait olduğunu ve bütün toplumun çevre koruma çalışmalarına katılmasını beklediklerini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor