Xi'nin konuşması uluslararası toplumda yankı uyandırdı

2017-10-23 10:58:28

Xi'nin konuşması uluslararası toplumda yankı uyandırdı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'ndeki konuşması uluslararası toplumda büyük yankı uyandırdı.


Filipinler'de yayınlanan “Manila Standard” gazetesinde, Xi Jinping'in Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi'nde sunduğu raporda, “yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin”, ÇKP önderliğindeki Çin'in modern bir sosyalist ülke inşa etmesine teorik dayanak sağladığı ifade edildi.


Singapur'un “Lianhe Zaobao” gazetesinde ise, Xi Jinping'in yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizm düşüncesinin, bir yandan tarihe büyük önem verirken, bir yandan da çağın gelişimine ayak uydurduğu yorumu yapıldı.


Rusya Federasyonu Komünist Partisi Merkez Komitesi Başkanı Gennadi Ziuganov, ÇKP'nin teori inovasyonunu ülke yönetiminde başarıyla uyguladığını söyledi.


Gennadi Ziuganov, Çin'de, geçen beş sene boyunca ekonomiden savunmaya kadar bütün alanlarda kaydedilen dikkat çekici gelişmelerin, teori inovasyonunun başarılı olduğunu güçlü ölçüde kanıtladığını belirtti.


Vietnam Sosyal Bilimler Akademisi Çin Enstitüsü Eski Başkanı Do Tien Sam, Marksizm'i ülkenin gerçekleriyle birleştiren ÇKP'nin, çağın gelişimine uyum sağlayarak, teori inovasyonuna önem verdiğini ifade etti.


Malezya'da yayınlanan “Sin Chew Daily” gazetesinde, ÇKP'nin modern ve güçlü bir sosyalist ülke inşa ederek, Çin ulusunun yeniden canlanmasını gerçekleştirecek bir plan hazırladığı vurgulandı. Gazetede, Çin'in bu hedefe ulaşabilmek için kendi yoluna, teorisine, sistemine ve kültürüne yönelik güvenini arttırması gerektiği ileri sürüldü.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor