“Çin'in başarıları, ÇKP'nin kapsamlı ve olgun dünya görüşünden kaynaklanıyor”

2017-10-21 16:21:26 CRI

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'nın Asya-Pasifik bölgesi başeditörü Hasan Hüseyinzade, Çin'in kazandığı başarıların, ÇKP'nin benimsediği kapsamlı ve olgun dünya görüşünden kaynaklandığını belirtti.

ÇKP 19. Ulusal Kongresi'ne katılan Hüseyinzade, Çin Uluslararası Radyosu (CRI) mikrofonuna, Kongre ve Xi Jinping'in sunduğu raporla ilgili değerlendirmede bulundu.

Hüseyinzade, ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping'in Kongre'de sunduğu raporda hatırlattığı insanoğlu için ortak kader topluluğunu oluşturma, kalıcı barış, güvenlik ve ortak refahı sağlama, dışa açık, kapsayıcı, temiz ve güzel bir dünya kurma çağrısının, İran dâhil dünyanın çeşitli ülkeleri için önem taşıdığına dikkat çekti.

Hüseyinzade, Çin'in ortaya koyduğu “Kuşak ve Yol” önerisi kapsamında geçen 5 yılda yapılan yatırımın ölçeğinin sürekli genişletildiğini, öneriye gittikçe daha fazla ülke tarafından destek verildiğini dile getirdi.

İran'ın, Çin'in uluslararası toplumda daha büyük rol oynamasını beklediğini vurgulayan Hüseyinzade, ÇKP'nin liderliğinde Çin'in daha büyük başarılar elde edeceğine inandığını ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor