19. Ulusal Kongre'ye demokratik partilerden tebrik mesajları

2017-10-19 16:13:14

Çin Komünist Partisi (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi dün Beijing'de başladı. Ülkedeki demokratik partiler ve Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu tebrik mesajları göndererek Kongre'nin başarılı geçmesini diledi.

Çin Guomindang Partisi Devrim Komitesi, tebrik mesajında ÇKP'nin samimi dostu olarak, ÇKP'yle samimi işbirliği yapma geleneğini geliştireceğini, ÇKP'yle el ele vererek ilerleyeceğini, ÇKP'nin liderliğini kararlılıkla destekleyeceğini belirtti.

Çin Demokrasi Birliği mesajında, eskiden olduğu gibi gelecekte de ÇKP'nin liderliğine bağlı kalıp, ÇKP liderliğindeki çok partili siyasi danışma sisteminin mükemmelleştirilmesi için çabalayacağını, ulusun yeniden kalkınması için kendini adayacağını açıkladı.

Çin Demokratik Yapılanma Birliği'nin mesajında, merkezinde Xi Jinping olan ÇKP Merkez Komitesi etrafında birleşip ekonomi çevresiyle olan sıkı bağdan yararlanarak siyasi danışma fonksiyonunun daha iyi şekilde yerine getirileceği belirtilerek, halkın yeniden kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı yapması için üyelerin teşvik edileceği ifade edildi.

Çin Demokrasiyi Geliştirme Birliği'nin mesajında, 19. Ulusal Kongre'nin demokratik partiler ve parti dışı şahıslar dahil tüm Çinli vatandaşları için son derece önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çekildi.

Çin Köylü ve İşçi Demokratik Partisi'nin mesajında, geçtiğimiz 5 yılda birleşik cephenin çalışmalarında ve çok partili işbirliğinde yeni bir dönemine girildiğine, ÇKP'nin liderliğini kabul etmenin tarihi gerçeklerle ispatlanan doğru bir seçenek olduğuna işaret edildi.

Çin Zhigongdang Partisi mesajında, yurt dışındaki Çinlileri birleştirerek, Çin Rüyasının gerçekleştirilmesine güç katmaya çalışacağını, ÇKP ile işbirliği gayesini unutmayarak ulusun yeniden kalkınmasına daha büyük katkı yapacağını kaydetti.

3 Eylül Cemiyeti, üyelerini 19. Ulusal Kongre'de belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaya çağırdı.

Taiwan Demokratik Özerklik Birliği, merkezinde Xi Jinping olan ÇKP Merkez Komitesi'nin etrafında birleşerek, anavatanın birleşme davası ve ulusun yeniden kalkınma hedefinin gerçekleştirilmesine daha büyük katkı yapacağını kaydetti.

Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu, ÇKP, hükümet ve özel işletmeler arasındaki bağ olarak, özel işletmeleri ÇKP'ye yönlendireceğini açıkladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor