Çinli uzmanlardan oluşan heyet Almanya'da Xinjiang'ı anlatıyor

2017-10-17 10:21:08 CRI

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nden uzman, aydın ve din adamlarından oluşan bir heyet dün Almanya'nın Berlin kentinde yer alan Almanya Bilim ve Siyaset Fonu'nu ziyaret ederek, fonun Asya araştırmacılarıyla sohbet toplantısına katıldı.

Heyet başkanı Çin Sosyal Bilimler Akademisi'nden Wang Yanzhong, sohbete katılan Alman araştırmacılara Xinjiang'daki ekonomik ve toplumsal gelişmeler, halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kültürün aktarılması, çevre koruma ve dini inanç özgürlüğü gibi konular hakkında bilgi verdi, bölgede elde edilen büyük başarılar anlatıldı.

Wang ayrıca Kuşak ve Yol inisiyatifinin bölgesel gelişmeye sunduğu fırsatları anlatarak, aşırıcılık, terörizm ve bölücülük olarak adlandırılan üç kötü gücün Xinjiang'da ekonomik gelişme, toplumsal istikrar ve halkın can ve mal güvenliğine verdiği zararlara dikkat çekti.

Wang yaptıkları bu ziyaretle Alman halkının Xinjiang hakkında objektif bir anlayışa sahip olmasını arzu ederek, Almanya'nın Kuşak ve Yol inisiyatifinde daha büyük rol oynayıp Çin'le işbirliğini derinleştirebileceğini kaydetti.

İki taraf, terör, şiddet ve bölücülükle mücadele çabalarında uluslararası işbirliği ve bilgi paylaşımının son derece önemli olduğunu savundu.

Heyet 15-18 Ekim günlerindeki ziyaret sırasında Berlin ve Münih'te hükümet yetkilileri, düşünce kuruluşları ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek gerçek Xinjiang'ı tanıtacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor