BRICS'li yönetmenlerden ortak yapım

2017-10-16 19:16:07 CRI

BRICS'li yönetmenlerden ortak yapım

BRICS üye ülkelerinin her birinden bir yönetmenin ortaklığında hazırlanan film, perşembe günü Çin genelinde vizyona giriyor.

Çinli ünlü yönetmen Jia Zhangke, bugün başkent Beijing'de yaptığı açıklamada, “Zaman Nereye Gitti (Where Has Time Gone)” adlı filmin beş bölümden oluştuğunu ve her bölümün farklı bir yönetmen tarafından çekildiğini belirtti.

Beş parçalık filmin yönetmenliğini Jia Zhangke'nın yanında Brezilyalı Walter Salles, Rus Aleksey Fedorchenko, Hint Madhur Bhandarkar ve Güney Afrikalı Jahmil X. T. Qubeka üstlendi.

Filmin Jia Zhangke'nın çektiği bölümünde ikinci bir çocuk sahibi olmak isteyen bir çiftin hikâyesi anlatılıyor. Brezilyalı Salles, bir barajın çöküşünün ardından yaşananları gösteriyor. Bhandarkar, yaşlı bir adam ve yetim bir çocuk arasındaki arkadaşlığı anlatırken, Fedorchenko ise bir vadide yaşayan bir çiftin hayatını gözler önüne seriyor. Qubeka da kendi bölümünde geleceğe odaklanıyor.

“Beş hikâyedeki duyguları herhangi bir ülkeden herkes paylaşabilir” diyen Jia, ortak film projesinin, BRICS ülkeleri arasında sinema endüstrisindeki derin iletişim ve işbirliğini başarıyla ortaya koyduğu değerlendirmesinde bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor