ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi yabancı basında

2017-10-14 19:38:11 CRI

Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi, yabancı basının ilgisini çekiyor.


Singapur, Almanya ve Hindistan gibi ülkelerin basın kuruluşlarında kısa süre önce yer alan haberlerde, Çin'de, geçen beş sene boyunca ÇKP önderliğinde kaydedilen başarılar takdirle değerlendirilerek, 18 Ekim'de düzenlenecek ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nin hem Çin'e, hem de dünyaya büyük etkiler getireceği görüşü dile getirildi.


Singapur'da yayınlanan Lianhe Zaobao isimli gazetede yer alan makalelerde, geçen beş sene boyunca Çin'in yolsuzlukla mücadele alanında kaydedilen başarılara büyük yer verildi.


Yazılarda, ÇKP'nin 18. Ulusal Kongresi'nden bu yana yolsuzlukla mücadele alanındaki sistem inşası da takdirle değerlendirildi.


Almanya'nın “Die Welt” gazetesinde yayınlanan bir yazıda ise, Çin ekonomisinin şu an canlı olduğu ifade edilerek, halkın gelirinin yükseldiğine ve halkın iktidar partisine yönelik memnuniyetine işaret edildi.


Yazıda, Çin'in lider kadrosunun, Çin'i güçlü bir ülke olarak inşa etmek istediği ve kısa bir süre sonra yapılacak ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nde partinin ülkenin gelecekteki gelişimine yön vermesinin beklendiği ifade edildi.


Hindistan'da yayınlanan “The Hindu” gazetesinde yer alan bir yazıda da Çin'de geçtiğimiz beş yıl boyunca yolsuzlukla mücadele, savunma ve ordu inşası gibi alanlarda bir dizi reformun uygulanarak büyük başarılar kaydedildiğine dikkat çekildi.


Yazıda, Çin'in uluslararası işlerde günden güne daha önemli rol oynadığı ve ÇKP'nin 19. Ulusal Kongresi'nin hem Çin'e, hem de dünyaya önemli etkiler getirebileceği vurgulandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor