“46. Dünya Beceri Yarışması” Shanghai'de düzenlenecek

2017-10-14 15:40:04 CRI

Çin'in Shanghai kenti, “46. Dünya Beceri Yarışması”nı düzenleme hakkı kazandı.


WorldSkills International (WSI) Örgütü'nün dün Abu Dabi'de gerçekleştirilen genel kurulunda 2021 yılında yapılacak 46. Dünya Beceri Yarışması'nın Çin'in Shanghai kentinde düzenleneceği kararlaştırıldı.


Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, karar onaylanmadan önce toplantıya bir görüntülü mesaj yolladı. Xi Jinping mesajında, Çin hükümeti ve halkının, 46. Dünya Beceri Yarışması'nın Shanghai'de düzenlenmesine kararlı destek verdiğini belirterek, Shanghai'nin yeniliklerle dolu derin etkilere sahip bir yarışma düzenleyeceği taahhüdünde bulundu.


Xi, Dünya Beceri Yarışması'nın Çin'de düzenlenmesinin, Çin ile dünya ülkeleri arasında mesleki beceri alanındaki değişime yardımcı olacağını, Çin halkının ve özellikle 200 milyona yakın genç nüfusun mesleki beceri faaliyetlerine ilgi gösterip katılmasını hızlandıracağını ve Çin halkının bu fırsat sayesinde dünya mesleki beceri alanının gelişmesine katkıda bulunmasını sağlayacağını ifade etti.


WorldSkills hareketi 1947 yılında doğdu. Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri sayılan ve 22 yaş altı gençlerin katılabildiği WorldSkills International, gençlerin inşaat, mühendislik, üretim, sivil taşıtlara bakım, yaratıcı meslekler ve hizmet sektöründen meslekler gibi çeşitli iş dallarında becerilerini gösterebildiği bir yarış.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor