Kırsal bölgelerdeki online perakende satışlarda büyük artış

2017-10-13 19:24:53 CRI

Çin'in kırsal bölgelerindeki online perakende satışlar, yılın ilk 8 ayında yüzde 38,1 artarak, 729 milyar yuanı (110 milyar ABD doları) buldu.


Çin Ticaret Bakanlığı Uluslararası e-Ticaret Merkezi tarafından ülkenin Zhejiang eyaletinin Lishui kentinde “Kırsal Bölgelerde e-Ticaret” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansta yayınlanan raporda, kırsal bölgelerde yılın ilk yarısında artış oranının yüzde 38,1 olarak gerçekleştiği ifade edildi. Raporda ayrıca, aynı dönemde kentsel bölgelerdeki büyüme oranının, yüzde 33,2'de kaldığı vurgulandı.


Yılın ilk yarısında kırsal bölgelerde yapılan online perakende satışların 538 milyar yuana ulaştığına işaret edilen raporda, bu bölgelerdeki satışların ülkenin toplam online perakende satışlarının yüzde 17,3'ünü oluşturduğu kaydedildi.


Aynı dönemde hizmet alanında yapılan online perakende satışların büyüme oranı, fiziksel ürün satışlarının 10,1 puan üzerine çıkarak yüzde 44,4'e ulaştı.


Raporda son olarak, kırsal nüfusun online turizm, eğlence ve dinlenme ile yiyecek ve içeceklere olan taleplerinde yüzde 61,6'lık bir artış görüldüğüne de dikkat çekildi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor