“Çin malı 2025”e büyük yatırım

2017-10-12 15:47:03 CRI

“Çin malı 2025”e büyük yatırım

Beijing'in, imalat sektörünü ilerletmeyi amaçlayan “Çin malı 2025” stratejisi kapsamındaki projelere finansman desteğini artırmaya hazırlandığı bildirildi.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, “nesnelerin interneti” ve akıllı elektronik aletler gibi imalatta inovasyona öncelik verilen sektörler, finanse edilecek başlıca alanları oluşturuyor.

Xinhua Ekonomik Bilgi Günlüğü'nde, bu projelere toplam yatırımın 10 milyar yuanı (1 milyar 500 milyon ABD Doları) aşacağı bilgisi paylaşıldı.

Merkezi hükümetin haricinde yerel yönetimlerin de 2016-2020 yılları arasında “Çin malı 2025” projelerine 10 milyar yuan finansman sağlaması bekleniyor.

Bakanlık, ayrıca Çin Kalkınma Bankası ile kredi, tahvil, finansal kiralama gibi hizmetleri sağlama konusunda işbirliği kuracak. Bu bağlamda 2016-2020 döneminde yaklaşık 300 milyar yuan yatırım yapılacak.

Çin Devlet Konseyi tarafından ileri sürülen “Çin malı 2025” stratejisi sayesinde sanayi kapasitesi, akıllı imalat, kalite ve markalaşma konularında ilerleme kaydedildi.

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin'in ilk 109 akıllı imalat projesinde ortalama üretim yüzde 38 artarken, işletme maliyetlerinde yüzde 21'lik düşüş görüldüğünü ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor